LEF Network to China: Läti-Eesti-Soome eksporditoe koostöövõrgustik Hiina

Puidu töötlemise sektor on Kesk-Läänemere regioonis väga konkurentsivõimeline. Seni on Hiina suunal peamiseks selle sektori ekspordiartikliks toormaterjal – 60% kogu puidusektori ekspordist. Seetõttu on ühiseks väljakutseks arendada lisandväärtusega puidutoodete (majad, sisekujundus- ja ehitusmaterjalid, aknad-uksed jne) eksporti Hiina, pannes rõhku just väike- ja keskmise suurusega tootjate toetamisele. Projekti tegevuste hulgas on Eesti, Läti ja Soome ettevõtete ühised kontaktreisid Hiina, osalemine ühisstendiga erialamessil, sektorit tutvustavate hiinakeelsete materjalide koostamine, ekspordikoolitused, turu-uuringud, kohapealne tugi, et jõuda õigete partneriteni Hiinas ja aidata ettevõtetel arendada välja oma võrgustik.

Kokku osaleb projektis 7 ettevõtet Eestist, 7 Lätist ja 5 Soomest (kusjuures kõik Hiinas toimuvad tegevused on ühised – seega hea võimalus end ka Läti ja Soome ettevõtetele paremini tutvustada ning ärisuhteid luua). Projekti eelarvest kaetakse 79,5% kuludest, omaosalusena tuleb katta 20,5%. 

Projekti raames toimuvatele informatiivsetele ja praktilistele koolitustele on oodatud kõik Hiina turust huvitatud ettevõtted.

8. mail 2019 toimus Eesti Kaubandus-Tööstuskojas koolitus nimega „Is China on your Radar?“.  Selle läbiviijaks oli Hiinas asuv EU SME Centre, kelle koolitajatel on väga palju kogemusi Euroopa ettevõtete sisenemisel Hiina turule.

12. juunil 2019 toimunud koolitusel „Ettevõtja kogemus: äri alustamine Hiinas“ rääkisid Hiina-Eesti ühisettevõtte esindaja Fei  Yingchao ja korporatsioonide avalike suhete nõustaja Venus Lean Hiina tehase avamise kogemusest. Lisaks jagati ka teisi soovitusi Hiinas äri tegemise osas.

Esimene õppe- ja kontaktreis Hiina toimus 14.-20. juuli 2019, täpsem info SIIN.

27. novembril 2019 toimus praktilise suunitlusega koolitus „Kuidas kalkuleerida ja millega arvestada toodete müümisel Hiina?“. Oma kogemust jagas üle 20 aasta Hiina turuga tegelenud ning paljusid Euroopa ettevõtjaid Hiina turule aidanud ärikonsultant Joanna Lavan.

16. aprillil 2020 toimus koolitus "Hiina e-kaubandus, digiturundus ja erialamessidel osalemine". Kolm laialdaste kogemustega väliseksperti tegid ülevaate e-kaubandusest, digiturundusest ja sotsiaalmeedia kasutamisest äri arendamisel Hiinas. Päeva teises pooles keskenduti Hiina erialamessidel osalemise teemale.

27. augustil 2020 toimus koolitus „Oluline info eksportöörile - juriidilised küsimused Hiina turul“. Eksporti puudutava õigusmaastiku tundmine on Hiina turule sisenemisel väga oluline. Koolitusel kajastati Hiina tootekvaliteedi ja tarbijate õiguste seadusandlust ning poliitikaid. Lisaks räägiti impordimaksudest ja edasimüügistrateegiatest.

14. oktoobril 2020 toimus praktilise suunitlusega veebiseminar „Ärivõimalused Hiina puidusektoris ja ettevõtjate kogemuslood“, kus jagasid oma kogemusi Hiina turul 6 Euroopa ettevõtte esindajad. Shanghai piirkonna puidusektori hetkeolukorrast ning ärivõimalustest andsid ülevaate Shanghai Wood Associationi esindaja Mr. Li ja Business Finlandi Shanghai osakonna puiduvaldkonna spetsialist Anna Ni.

Projekti tulemuste kohta leiate täiendavat infot siit: http://www.lefnetworkchina.eu/ 

ja hiinakeelsena siit: https://lefnetworkchina.taomuwang.com/ 

Projekti juhtpartneriks on Läti Kaubandus-Tööstuskoda, partneriteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Läti Puitmajade Klaster, Eesti Puitmajaliit ja Satakunta Rakenduskõrgkool Soomest.

Projekti kontaktisik EKTKs:
Liisi Kirschenberg
liisi@koda.ee

INTERREG logo   EL logo   LEF logo

 

0