LEF Network to China: Läti-Eesti-Soome eksporditoe koostöövõrgustik Hiina

Puidu töötlemise sektor on Kesk-Läänemere regioonis väga konkurentsivõimeline. Seni on Hiina suunal peamiseks selle sektori ekspordiartikliks toormaterjal – 60% kogu puidusektori ekspordist. Seetõttu on ühiseks väljakutseks arendada lisandväärtusega puidutoodete (majad, sisekujundus- ja ehitusmaterjalid, aknad-uksed jne) eksporti Hiina, pannes rõhku just väike- ja keskmise suurusega tootjate toetamisele. Projekti tegevuste hulgas on Eesti, Läti ja Soome ettevõtete ühised kontaktreisid Hiina, osalemine ühisstendiga erialamessil, sektorit tutvustavate hiinakeelsete materjalide koostamine, ekspordikoolitused, turu-uuringud, kohapealne tugi, et jõuda õigete partneriteni Hiinas ja aidata ettevõtetel arendada välja oma võrgustik.

Kokku saab projektis osaleda 7 ettevõtet Eestist, 7 Lätist ja 5 Soomest (kusjuures kõik Hiinas toimuvad tegevused on ühised – seega hea võimalus end ka Läti ja Soome ettevõtetele paremini tutvustada ning ärisuhteid luua). Projekti eelarvest kaetakse 79,5% kuludest, omaosalusena tuleb katta 20,5%. Osalevad ettevõtted võiks olla huvitatud osalemisest peamistes projekti tegevustes kogu projekti vältel, sest ainult süsteemne ja järjepidev turuga tegelemine aitab turule siseneda. Ettevõtte omaosalus kõigi projekti tegevuste peale kokku (sh kolme Hiina reisi kulud ühele inimesele ettevõttest) on maksimaalselt 10 000 eurot kahe aasta peale ning vähese tähtsusega abi arvestatakse kuni 33 000 eurot (täpne summa sõltub reaalsetest kuludest, märgitud on maksimaalne võimalik summa).

Projekti esimene koolitus toimub juba 8. mail Tallinnas, päevakava ja registreerimine SIIN.
Esimene õppe- ja kontaktreis Hiina toimub 14.-20. juuli 2019, täpsem info ja registreerimine SIIN.

Projekti juhtpartneriks on Läti Kaubandus-Tööstuskoda, partneriteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Läti Puitmajade Klaster, Eesti Puitmajaliit ja Satakunta Rakenduskõrgkool Soomest.

Projekti kontaktisik EKTKs:
Liisi Kirschenberg
liisi[at]koda.ee

INTERREG logo   EL logo   LEF logo