Miks on Wise 10 korda kallim kui Eesti Energia?
Viimasel kahel aastal tuleb järjest uudiseid suuremahulistest tehingutest Eesti omanikega seotud ettevõtetega - Wise, Fortum Balti, Graanul Invest jne. Mis on toimumas tehingute turul pikemas perspektiivis ja kuidas mõjutab see Sinu ettevõtlust? Milline on uute tehnoloogiate mõju ettevõtete ärimudelitele? Kuidas hinnata ja võrrelda nn „traditsiooniliste“ ettevõtete ning kasvuettevõtete väärtust? Nendel ja teistel teemadel arutleme seminaril, mille korraldajad on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Prudentia Tallinn ja advokaadibüroo TRINITI.
TOIMUMISE AEG
25. jaanuar 2022 kell 09.30-13.00 Eesti Kaubandus-Tööstuskojas (Toom-Kooli 17, Tallinn)
Päevakava
9.30 | Registreerimine ja hommikukohv |
10.00 | - Neljanda tööstusrevolutsiooni mõju ettevõtte ärimudelile Illar Kaasik, Prudentia Tallinn - Trendid Eesti startup investeeringute maastikul, väljakutsed & võimalused Rando Rannus, Siena Secondary Fund - Tehnoloogiasektori investeeringud õiguslikust aspektist Peeter Mõtsküla, advokaadibüroo TRINITI |
11.30 | Energiapaus |
12.00 | - Tehnoloogiasektori ettevõtetesse investeerimise strateegia kogemuslugu Siim Teller, Lemonade Stand - Tehnoloogiasektori ettevõtete ja nn „traditsiooniliste“ ettevõtete väärtuse hindamine Tiina Sõber, Prudentia Tallinn |
13.00 | Seminari lõpetamine, vaba suhtlus |
ESINEJAD
Illar Kaasik
Illar on Prudentia Tallinn (endine ärinimi Investment Agency) vanempartner. Prudentia Tallinnas töötab ta alates 2001. aastast ja tema valdkonnaks on M&A tehingute nõustamise kõrval ka ettevõtte reklaami ning PR tegevuse korraldamine. Illari hobideks on jalgrattasport ja golf ning ühiskondlikult aktiivsena panustab ta Lions klubi LC Tallinna Vanalinn ning Viimsi valla eelarvekomisjoni töösse.
Rando Rannus
Rando ehitas üles ühe Baltikumi suurima internetireklaami ettevõtte, mille eduka exiti järel liikus ta teisele poole "lauda", olles aktiivne mentor ja äriingel paljudele start-upidele. Ühiselt teiste äriinglitega lõi ta 2021. aastal uuendusliku riskikapitali fondi Siena Secondary Fund, mis pakub likviidsust edukate start-upide varajastele investoritele ning teisalt fondi investoritele võimalust saada osa idufirmade edulugudest.
Peeter P. Mõtsküla
Peeter keskendub oma advokaaditöös intellektuaalomandi ja infotehnoloogiaõiguse küsimustele ning nõustab start-up ja spin-off ettevõtete asutajaid ja investoreid äriõiguse alal. Lisaks õigusteadmistele tugineb ta seejuures oma ligi veerandsajandi pikkusele töökogemusele IT-valdkonnas.
Alates 2015. aastast õpetab Peeter Tartu Ülikooli IT-õiguse magistriprogrammis intellektuaalomandi õiguskaitset. 2020. aastal lõi ta kaasa Startup Estonia ja EstVCA mudeldokumentide uuendamise projektis. Peeter on tõenäoliselt Eesti ainus ITIL Practitioner sertifikaati omav advokaat.
Siim Teller
Siim on riskiinvesteeringute fondi Lemonade Stand juhtivpartner. Fond on tänaseks investeerinud kolmekümnesse alustavasse tehnoloogiaettevõttesse Eestis, Baltikumis ja Ida-Euroopas. Enne investorirolli asumist töötas Siim tehnoloogiafirmades Eestis, Londonis ja Berliinis fookusega B2B ettevõtete turundusel ja müügil.
Tiina Sõber
Tiina töötab Prudentia Tallinnas analüütikuna. Tema tööülesannete hulka kuuluvad ettevõtete finantstulemuste analüüs, ettevõtete hindamine, turu-uuringute teostamine ning müügimaterjalide koostamine.
COVID-19 piirangutest tulenev info
Seoses avalike ürituste korraldamisele seatud piirangutega saame üritusele lubada vaid COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud inimesed. Vastavad tõendid saab luua patsiendiportaalis digilugu.ee ning on kohustuslikud ettenäitamiseks kõigile osalejatele. Kohapeal testi tegemise võimalus puudub.
Teeme omalt poolt kõik võimaliku, et külalistel oleks üritusel viibimine ohutu.