- Veebileht
- Pood
- Sündmused
- Koolitused
- Praktilisi nõuandeid rikkumisest teavitamise kanali käivitamiseks

Praktilisi nõuandeid rikkumisest teavitamise kanali käivitamiseks
KPMG koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga kutsub osalema praktilisel veebiseminaril, kus räägime lähemalt, kuidas Euroopa Liidu teavitaja kaitse direktiivi nr (EL) 2019/1937 alusel koostatud Eesti siseriiklik rikkumisest teavitamise (kõnekeeles vilepuhumise) regulatsioon hakkab mõjutama Eesti ettevõtjaid.
Teemat avavad KPMG riskinõustamise valdkonna juht Viljar Alnek ja riskinõustamise konsultant Kärt Blumberg, advokaadibüroo KPMG Law partner ning pangandus- ja finantsõiguse valdkonna juht Hetti Lump ning jurist Katri Remmelgas.
TOIMUMISE AEG
16. veebruar 2022 kell 14.00-15.30 veebikeskkonnas
HIND JA REGISTREERIMINE
Osalemine tasuta, vajalik eelregistreerimine SIIN
Erasektoris puudutab uus regulatsioon ettevõtteid, kellel on 50 ja rohkem töötajat, v.a Finantsinspektsiooni järelevalve all olevad finantsjärelevalve subjektid, kellele hakkab uus regulatsioon kohalduma olenemata töötajate arvust.
Avalikus sektoris puudutab regulatsioon mh omavalitsusüksuse ametiasutusi või ametiasutuse hallatavat asutust, kus on 50 või rohkem teenistujat või kohalikku omavalitsust, kus elab 10 000 või rohkem elanikku.
Teema on oluline eelkõige ettevõtte juhtidele ning vaheastme juhtidele ja töötajatele, kes hakkavad valdkonnaga asutusesiseselt tegelema.
Tänaseks on Eesti siseriiklik rikkumisest teavitaja kaitse seaduse eelnõu koostatud, avaldatud ning 25.01.2022 seisuga ka Riigikogus esimese lugemise läbinud. Seega on õige aeg rääkida üle uute nõuete tõlgendamise ja nende rakendamisega seotud küsimused. Veebiseminaril käsitletakse üldjoontes samu teemasid, mida said käsitletud novembris toimunud veebiseminaril, kuid on täiendatud tänaseks teadaoleva lisainformatsiooniga.
Veebiseminaril räägime lähemalt:
- Millised on Riigikogu menetluses oleva rikkumisest teavitaja kaitse seaduse eelnõu konkreetsed nõuded?
- Mida uus regulatsioon reaalsuses ettevõtjatele kaasa tuua võib?
- Miks peaks ettevõtjatele teema korda minema? Mis võib juhtuda, kui teemaga mitte tegeleda?
- Tutvustame regulatsiooni rakendamisega seonduvaid tegevusi, nende mõistlikku järjekorda ning mida on mõistlik teha ja mida mitte.
- Anname ülevaate, milline võib välja näha teavituskanalite ülesehitamine ettevõtte siseselt.
- Jagame KPMG praktilisi kogemusi vihjeliinide ülesehitamisel ja rakendamisel.
ESINEJAD
Viljar Alnek, KPMG riskinõustamise valdkonna juht
Viljaril on enam kui 15-aastane kogemus siseauditi valdkonnas. Ta on osalenud arvukates siseauditi, riskijuhtimise ning pettuste uurimise projektides. Lisaks on Viljar pikaajaline siseaudiitorite koolitaja ning kuulus aastaid Eesti Siseaudiitorite Ühingu juhatusse. Samuti on Viljar olnud rahandusministeeriumi juures asuva siseaudiitorite kutsekomisjoni liige. Viljaril on mitmeid rahvusvahelisi siseaudiitori kutsetunnistusi (CIA, CGAP, CFSA).
Kärt Blumberg, KPMG riskinõustamise konsultant
Kärdi peamised nõustamisvaldkonnad on siseauditeerimine, uurimised ja taustakontrollid ning riskinõustamine. Kärt liitus KPMG-ga 2021.a. kevadel. Enne KPMG-ga liitumist töötas Kärt Konkurentsiametis uurimisjuhina kriminaal- ja väärteomenetluste üksuses, mis spetsialiseerus kartelli- ja turuseisundi kuritarvitamise juhtumite menetlemisele. Kärt on juhtinud mitmeid avalikkuse tähelepanu pälvinud mahukaid menetlusi, tegelenud avastamistele suunatud andmeanalüüsi ja jälitustegevusega. Ta on osalenud erinevates õiguskaitseorganitele suunatud ülekuulamiste, läbiotsimiste ja digikriminalistika koolitustel, samuti läbinud Inglismaal toimunud anonüümsete informaatorite värbamise koolituse.
Hetti Lump, advokaadibüroo KPMG Law partner ning pangandus- ja finantsõiguse valdkonna juht
Hetti on töötanud üle 10 aasta Eesti tippadvokaadibüroodes, keskendudes pangandus- ja finantsõigusele. Ta on nõustanud krediidiasutusi, investeerimisühinguid, makse- ja e-raha asutusi ning krediidiandjaid ja -vahendajaid finantsinspektsiooni tegevusloa ja üleeuroopalise tegevusloa (passportimise) taotlemisel ning aidanud koostada ja komplekteerida taotluseks vajalikke dokumente – äriplaani, korporatiivdokumente, juhtide ja omanike vastavust kinnitavaid dokumente, organisatsiooniliste lahenduste ja süsteemide kirjeldusi, sise-eeskirju ja kordasid, toodete ja teenuste üld- ja eritingimusi, tegevuse edasiandmise dokumente, finantsteavet jne. Ta on esindanud oma kliente tegevusloa ja passportimise menetlustes nii Eesti kui ka välisriikide finantsjärelevalve asutustes.
Katri Remmelgas, KPMG Law jurist
Katri on töötanud õigusalal alates 2014. aastast, alates 2017. aastast on ta keskendunud pangandus- ja finantsõigusele. Ta on töötanud panganduses korporatiiv- ja pan-Baltic jaepanganduse juristina, toetades müügiosakonda suurte ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimistehingutes (sh laenud, kaubanduse finantseerimine ja tagatised) ning tarbijakrediidi valdkonnas. Lisaks on Katril rahvusvaheline kogemus rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamisega seotud (forensic) uurimisprojektide alal. Tal on International Compliance Association (ICA) sertifikaat rahapesu tõkestamises.