2026. aastal jõustub Euroopa Liidu direktiiv, mis sätestab, et börsiettevõtete juhtorganites peavad olema esindatud mõlemad sood. Eestis on selle teema kohta kõlanud kriitikat ja kahtlusi, kuid uuringud näitavad, et just seal, kus kehtib seaduslik kvoot, on toimunud kõige suuremad muutused juhtorganite soolises mitmekesisuses.
Miks me üldse peame 21. sajandil veel rääkima naisjuhtidest? Millised on nende karjääriteekonna suurimad takistused ja kus peituvad võimalused? Kuidas toetada naisi, et rohkem neist jõuaks otsustajate ringi? Nendele ja teistele olulistele küsimustele otsime vastuseid Tallinna Ettevõtluspäeva raames toimuval hommikuseminaril.
Seminar pakub inspireerivaid kogemuslugusid, praktilisi nõuandeid ja avatud arutelu selle üle, kuidas luua võrdsem ja kaasavam töökeskkond.
9.00 Moderaatori tervitus |
9.05 Arutelu: Keskastme väljakutsed ja võimalused. Osalejad: Liisa Abel, CGI, Kadri Look, Telia Eesti |
9.25 Vestlus: Millist tuge vajavad tipptasemel naisjuhid? Osalejad: Kristel Martis, Ülle Pind |
9.45 Poliitikatest võimuni: andmed, otsused ja naised, kes ruumi haaravad. Esineb Uwanma Odefa (inglise keeles) |