- Veebileht
- Pood
- Sündmused
- Koolitused
- Energiasäästlikud lahendused hotellidele ja restoranidele - meetmed ja toetused

Energiasäästlikud lahendused hotellidele ja restoranidele - meetmed ja toetused
Kas Sinu ettevõte on valmis järgmise põlvkonna energiatõhususe nõueteks? Oled Sa mõelnud, kuidas vähendada energiakulusid ja muuta oma tegevus rohelisemaks, samal ajal ettevõtte kasumlikkust suurendades? Oled oodatud energiatõhususe seminarile, kust saab kuulda praktilistest lahendustest, mis aitavad energiat säästa, ressursse targalt kasutada ning keskkonnahoidlikkust suurendada.
Seminar on suunatud tegevjuhtidele, keskkonna-, haldus- ja arendusspetsialistidele, kes soovivad siduda energiatõhususe strateegilised eesmärgid jätkusuutlikkuse ja kulude optimeerimisega.
TOIMUMISE AEG JA KOHT
21. mai 2025 kell 11.00–16.00, Eesti Kaubandus-Tööstuksoda, Toom-kooli 17 Tallinn
Seminari teemad
- Energeetilised süsteemid ja energiakasutus hoonetes
- Hoonete energiatõhususe direktiiv 2024/1275 – uus raamistik ja nõuded
- Energiamärgised ja hoonete süsiniku jalajälg
- Energiaauditite tulemused ja säästuvõimalused (rakendatavate meetmete näited) hotellides ja restoranides
- Taastuvenergia lahendused hoonete energiavarustuses (nt päikesepaneelid, soojuspumbad)
- Riiklikud toetusmeetmed ettevõtetele ressursitõhususe suurendamiseks
- Ringmajandus: toidukao vähendamine, korduskasutus, ökomärgised, keskkonnajuhtimine
esinejad
Ülo Kask energeetikaekspert, pikaajalise kogemusega energiaanalüütik
Ülo on pikaaegne koolitaja ja ettevõtjate nõustaja, tegev energia- ja ressursitõhususe audiitor. Ta on tehnikateaduste magister, volitatud energiatõhususe spetsialist (tase 8), volitatud soojusenergeetikainsener (tase 8), soojusmajanduse ning teadus- ja õppetöö alal ja on läbinud Keskkonnaministeeriumi tellitud ja TTÜ Avatud ülikooli korraldatud energia- ja ressursitõhususe audiitorite koolituse ja ressursitõhususe audiitorite täiendkursused.
Sirli Vaksmann, Keskkonnainvesteeringute Keskus, ringmajanduse ja ressursisäästu valdkonna projektikoordinaator
Praktilised näited kokkuhoiumeetmete rakendamisest:
- Anneli Põdra, Anneli Põdra, Toila SPA Hotell, müügiosakonna juhataja
- Krista Ruus, Kernu Manor OÜ, juhatuse liige
- Urmas Urva, Taastuvenergia OÜ
Osaleda on võimalik ka samal teemal 26. mail toimuval seminaril, mis on suunatud peamiselt tootmisettevõtetele: Energia- ja ressursitõhusus tootmises.
Seminari ajakava
11.00–11.45 Ringmajanduse ja energeetika valdkonna toetusmeetmed (sh ressursitõhususe investeeringumeede majutuse ja toitlustuse valdkonna ettevõtetele). 🔹 Sirli Vaksmann, projektikoordinaator, Keskkonnainvesteeringute keskus.
11.45–12.30 Energeetilised süsteemid ja energiakasutus hoonetes, andmekorje, hoonete energiatõhususe põhitõed.🔹 Ülo Kask, energeetikaekspert.
12.30–12.45 ☕ Kohvipaus
12.45–13.30 Hoonete energiatõhususe direktiiv 2024/1275 ja selle ambitsioonikad eesmärgid, uuenevad energiatõhususe nõuded ja energiamärgised, hoone süsiniku jalajälg.🔹 Ülo Kask.
13.30–14.15 Energiasäästu võimalused hoonetes, näiteid energiaaudititest.🔹 Ülo Kask.
14.15–14.30 ☕ Kohvipaus
14.30–15.15 Taastuvad energiaallikad hoonete energiavarustuses, nende kasutuselevõtu majanduslikud aspektid.🔹 Ülo Kask.
15.15–15.30 Praktilised näited kokkuhoiumeetmete rakendamisest.🔹 Anneli Põdra, Toila SPA Hotell, müügiosakonna juhataja.
15.30–15.45 Praktilised näited kokkuhoiumeetmete rakendamisest: Kernu mõis ja PV projektid eeldused.🔹 Krista Ruus, Kernu Manor OÜ, juhatuse liige 🔹 Urmas Urva, Taastuvenergia OÜ.
15.45–16.00 Kuidas saab projekt CliNeDest toetada turismivaldkonna ettevõtet kliimaneutraalsuse teemadel?🔹 Hele Lõhmus, turismiarenduse projektijuht, Tallinna Strateegiakeskus. ✅ Sügisel alustavate pilootprogrammide tutvustus, toetades turismivaldkonna ettevõtete ülemineku protsessi kliimaneutraalsusele – parimate lahenduste kasutuselevõtt, koostöö ja teadlikkuse tõstmine (sh madala süsiniku jalajäljega ärimudelite arendamist).