Noore ettevõtja preemia

Mis on noore ettevõtja preemia?
Tegu on konkursiga, millega otsitakse noort ja tegusat firma omanikku või juhti, kelle tegevus on olnud silmapaistev ja innovaatiline. Aasta nooreks ettevõtjaks valitu saab kuhjaga au ja kuulsust ning kõige tipuks Swedbankilt 5000 eurot preemiat. Konkurssi toetab president Kersti Kaljulaid.

Kes saavad preemiale kandideerida?
Kandideerida saavad kõik kuni 35-aastased (kaasa arvatud) Eestis registreeritud ettevõtte omanikud ja/või juhid, kelle tegevus on olnud silmapaistev, kes kasutanud oma ettevõtluses innovaatilisi lahendusi ja juba ekspordib või plaanib seda tegema hakata.
Lisaks saavad kandidaadi esitada kõik (kolleeg, erialaorganisatsioon, koostööpartner, klient jne), kes teavad mõnda eelnimetatud kriteeriumitele vastavat inimest.

Miks kandideerida?
Noore ettevõtja tiitel toob endaga kaasa hulgaliselt meediakajastusi, märkamist ja tuntust avalikkuses ning ettevõtlusringkondades. Lisaks loob see paremad võimalused oma äri veelgi edendada.
2017. aastal pälvis Aasta noore ettevõtja tiitli ja preemia Testlio OÜ asutaja ja omanik Kristel Kruustük. Tema hinnangul oli konkursil osalemine igati põhjendatud: „Noore ettevõtjana seisad pidevalt silmitsi uute väljakutsetega ja tabad tihti end mõtlemast, mis suunas edasi pürgida ja kas teed ikka õigeid valikuid. Elad omas mullis ja ei võta aega maha selleks, et tähistada oma positiivseid saavutusi. Noore Ettevõtja Preemia annab just sellise võimaluse, tunnustades seni saavutatud edusamme ja see on väga väärtuslik kogemus. Pealegi on kõikide osalejate lood suureks inspiratsiooniks nii teistele ettevõtjatele kui ka alles alustavatele noortele tegijatele. Kindlasti soovitan sellest kogemusest osa saada,“ julgustas Kruustük noori ettevõtjaid preemiale kandideerima.

Millal konkurss toimub?
Kandideerimine konkursile toimub 1. augustist kuni 7. septembrini. Tiitel ja preemia antakse võitjale üle 4. oktoobril pidulikul Eesti ettevõtlusauhindade galal.

Kuidas kandideerida?
Kandideerimiseks tuleb saata digitaalselt allkirjastatuna ankeet ja motivatsioonikiri e-posti aadressile konkurss[at]koda.ee. Ankeet ja konkursi statuut on leitavad siinsamal lehel.

Kes valivad võitja?
Võitja valib välja kuueliikmeline komisjon, mis koosneb kaubandus-tööstuskoja, Swedbanki ja presidendi kantselei esindajatest ning ettevõtjatest.

Varasemate aastate konkursside laureaadid

  • 2018 – äkki Sina?
  • 2017 – Kristel Kruustük, Testlio OÜ
  • 2016 – Markus Villig, Taxify OÜ
  • 2015 – Indrek Ulst, Mooncascade OÜ

 

Tutvu noore ettevõtja preemia statuudiga:

Kandideerimiseks täida ära allolev ankeet