Koroonaviiruse info ettevõtjale

Ettevõtja! Aktuaalne ja mugav ülevaade erinevatest infoallikatest, kust leiad infot oma tegevuse planeerimiseks praeguses olukorras.
 

 • Seoses riigisiseste ja -väliste päringute mahu suurenemisega soovime jagada osapoolte vahel ajakohast infot, leida spetsiifiliste teenuste, toodete ja tootmise võimekust. Anna endast märku!
 • Ootame lisaks teie muresid ja probleeme aadressile koda@koda.ee, proovime omalt poolt aidata ja sõnumit levitada.

Vaata, milliste meetmete abil soovib riik toetada ettevõtteid ja töötajaid


Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi LIVE kanal 24/7 

MKMi 1. aprillil toimunud webinari saab kuulata siit.
Seekord oli webinar’i põhiteemaks Kredexi kriisimeetmete pakett. 

 • MKM-I vastused webinaridest tulnud küsimustele
  Neljapäeval (19.03), kell 9.00, kell 14.00
  Kolmapäeval (18.03), kell 10.00
  Teisipäeval (17.03), kell 17.30,  kell 19.00 
  Esmaspäeval (16.03), webinarist tulnud küsimused/vastused

 • MKMi ühtne kontaktpunkt ettevõtjatele
  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kontaktpunkt on kolmetasemeline.

  Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/covid19-kkk leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK). Soovitame kõigil esmajärjekorras tutvuda sealtoodud vastustega.

  Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress covid19@mkm.ee . Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

  Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinar’id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris“. Webinar’id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt.

Võõrtööjõu liikumise info:

 - Kvoodi alusel 5 aastaks tulnud inimesed – kui tähtaeg lõppeb, saavad taotleda pikendust eeldusel, et on täna Eestis ja olemas kehtiv tööleping.
 - Lühiajalised töötajad (LTR) – saavad Eestis viibida 12 kuud 15 kuu jooksul. Kui see tähtaeg täitub, ei saa kahjuks pikendada, vajalik Eestist lahkuda.
- Hooajatöötajad – Saavad Eestis viibida 9 kuud 12 kuu jooksul. Kui see tähtaeg täitud, ei saa kahjuks pikendada, vajalik Eestist lahkuda. 

Välismaalaste Eestis viibimise ja töötamise PPA infoleht


Kasulikud lingid

KASULIK INFO

Ettevõtjad pakuvad abi

uudisteportaalide vastavad lehed