Jätkub Eesti, Soome ja Rootsi ühisdelegatsiooni visiit Jiangsu provintsi

Eesti, Soome, Rootsi delegatsioon külastas kolmapäeval, 21. märtsil Jiangsu planeerimisametit (Jiangsu Department for Housing and Urban-Rural Development) ning kohtus sealsete juhtidega.

Kohtumisel arutati kolme riigi võimalikku koostööd Jiangsu provintsiga linna- ja regionaalplaneerimise valdkonnas. Planeerimisameti juhte huvitas eriti koostöö hoonete energiatõhususe osas, samuti pakkusid huvi kõikvõimalikud muud planeerimisega seotud initsiatiivid. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt juhitud delegatsiooni liige, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Raul Allikivi pakkus välja Eesti-poolsed initsiatiivid koostööks, milleks tema sõnul võiksid olla paneelmajade energiatõhususe programm, mida Eestis rahastatakse SA Kredex toel, IT-lahenduste rakendamine energiatõhususe valdkonnas ning elektrilaadijate võrgustiku arendamine. Allikivi mainis, et viimase algatuse osas on Eesti maailmas esirinnas. Planeerimisameti juhid olid ettepaneku suhtes äärmiselt positiivselt meelestatud ning tegid ettepaneku, et Jiangsu provints võiks teha delegatsioonis osalevatesse riikidesse vastuvisiidi, et tutvuda olukorraga ja arutada edasist koostööd.

Kohtumise järel osales delegatsioon Nanjingi linnapea Ji Jianye ja aselinnapea Hua Jingi poolt korraldatud lõunasöögil, misjärel jätkati äriseminariga (Nordic Room), kuhu oli kutsutud ligi 70 Hiina ettevõtjat ja ametnikku. Seminari kontaktkohtumised olid korraldatud Rootsi peakonsulaadi ja Rootsi Eksportnõukogu (Swedish Trade Council) abiga. Päev lõppes Nanjingi aselinnapea poolt korraldatud ühisõhtusöögiga.

Lääne-Hiinas asuva Jiangsu provintsi pealinnas Nanjingis elab üle 9 miljoni elaniku, mis võrreldav kõigi kolme ärivisiidil osaleva riigi rahvaarvuga kokku. Seetõttu on seal mõju saavutamiseks oluline, et projektis BENCH osalevad riigid teeksid omavahel koostööd ja esitleksid piirkonda ühtse tervikuna.

BENCH (Beneficial Business Relations between the Central Baltic Region and China) on Eesti, Soome ja Rootsi koostööprojekt, mida juhib Östergötlandi maavalitsus Rootsist. Projekti Eesti poolseks juhtpartneriks on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Lisaks osalevad projektis ka Tartu Ülikool ja Tartu Teaduspark ning kaks ülikooli, kaks piirkondlikku arenduskeskust ja üks keskkonnatehnoloogia park Soomest ja Rootsist.

Ühisvisiit toimub Eesti-Rootsi-Soome ühisprojekti BENCH raames, mida rahastatakse Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Programmist. Projekti koduleht: www.benchproject.eu


Pildid:
http://www.koda.ee//public/Fotod/Hiina/220320121154.jpg
Kohtumine Jiangsu planeerimisametis

http://www.koda.ee//public/Fotod/Hiina/IMG_3381.jpg
Raul Allikivi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist projektis osalevat piirkonda tutvustamas

http://www.koda.ee//public/Fotod/Hiina/IMG_3550.jpg
Koiv Invest OÜ ja Väinamere Teenindus AS-i esindajad Nordic Roomi äriseminaril

Lisainfo:
Peter Gornischeff
Teenuste direktor
Tel: 604 0076
E-post: peter at koda dot ee