Kontaktreis Norra Kuningriiki


Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös EASiga korraldab 2015. aastal rea kontaktreise, mis annavad ettevõtjale võimaluse tutvuda sihtriigis kohapeal piirkonna võimalustega ja ettevõtluskultuuriga, kohtuda kohalike ettevõtjatega ning leida koostööpartnereid.

24.-26. märtsil 2015 toimub kontaktvisiit Norra Kuningriiki

Norra on Eesti ettevõtete üheks atraktiivsemaks sihtturumaaks, kuhu viimastel aastatel on ekspordimaht pidevalt kasvanud. Norra turule on edukalt sisenenud mitmed Eesti puitmajade ehitajad, metallitöötluse ja masinaehitusettevõtted, aga ka mitmete teiste valdkondade esindajad. Kuigi Norra turule sisenemine pole alati kõige lihtsam, siis usalduse ja püsivate ärisuhete tekkimisel on võimalik norralastega pikaajalist ja edukat äri ajada.

Kontaktvisiidi toimumispaigaks on pealinn Oslo, kus on kõige suurem kontsentratsioon erinevatest Norra ettevõtetest. Visiidile on oodatud osalema eelkõige nende sektorite ettevõtted, kus Norra ja Eesti vahel on kujunenud aktiivsed majandussuhted. Nendeks on puidu- ja metallitöötlemise ning masinaehitussektori ettevõtted. Samas võivad oma taotluse esitada ka kõik need, kelle toodetele võib Norra olla perspektiivikas turg.

Kontaktreisil osalevad:

Imre Freiberg, Mayeri Industries AS;
Tuuli Zavitski, Mountain Loghome OÜ;
Klaus Kopelman, Interconnect Product Assembly AS;
Aleksander Kuzin, Zircon Group OÜ;
Priit Solovjev, Toci OÜ;
Mailis Lintlom, Windoor AS;
Kuldar Arro, Finnlamelli Eesti OÜ;
Jana Varik, Haapsalu Uksetehase AS;
Marianna Jolla, EAS
Toomas Kuuda, Kaubanduskoda


Kontaktreis sisaldab:

  • lühiseminari sihtriigis, mille eesmärk on sihtriigi spetsialisti kaasates pakkuda Eesti ettevõtetele uut infot sihtturu kohta, mida Eesti ettevõtetel on kasulik teada enne turule sisenemist;
  • vähemalt kolme individuaalset kohtumist sihtriigi ettevõtetega, mille eesmärgiks on otsekontaktide sõlmimine;
  • ettevõtte ühiskülastust, mille eesmärk on tutvuda sihtriigi ettevõtte tootmishoone või tehasega, mis annab võimaluse näha parimaid praktikaid ja pakub arenemisvõimalusi ka oma ettevõtte jaoks.

Osalustasu on 1000 eurot (+ km) osaleja kohta, mis sisaldab:

  • edasi-tagasi lennupiletid;
  • majutus sihtriigis;
  • transport sihtriigis;
  • hommiku- ja lõunasöök sihtriigis;
  • seminar sihtriigis;
  • kontaktkohtumised.

Igale kontaktreisile ootame osalema 8 ettevõtet, kellel on olemas eelnev ekspordikogemus ning valmis toode või teenus, millega saab koheselt alustada eksporti. Ühest ettevõttest saab osaleda 1 inimene.

Kontaktreisil osalejaks võib olla Eestis registreeritud ettevõtte juht, omanik, müügi- või ekspordijuht või ekspordisuuna spetsialist, kelle eesmärk on laiendada ettevõtte eksporti sihtriigis.
 

Täpsemate osalemistingimustega on võimalik tutvuda siin »

Kontaktreisil osalemiseks tuleb ettevõttel täita registreerimisleht » ja taotleja kontsernipuu » (kui ettevõtte kuulub kontserni) ning saata see e-posti teel projektijuhile.

Kandideerimise tähtaeg on 30.01.2015

Lisainfo (projektijuht):
Toomas Kuuda
Pärnu esinduse juhataja
e-post: toomas dot kuuda at koda dot ee
tel: 443 0989

Kontaktreise kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.