Keskkonnateemaliste seminaride sarja „Keskkond ja ettevõtlus“ kuues seminar "Kust saada raha?"

Keskkonnateemaliste seminaride sari „Keskkond ja ettevõtlus“

Kuues seminar: KUST SAADA RAHA?


Kolmapäeval 06. novembril 2013.a
toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskojas (aadress: Toom-Kooli 17, Tallinn) järjekorras kuues keskkonnateemaliste seminaride sarja „Keskkond ja ettevõtlus“ seminar.

Seekord räägime rahast keskkonnaotsuste finantseerimisel.

Esialgne päevakava:
Seminar algab kell 09.00 registreerumise ja tervituskohviga.
- Sissejuhatus ja lühiülevaade erinevatest keskkonnatoetustest (Harri Moora, SEI Tallinn)
- Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetused keskkonnasäästliku ettevõtluse edendamiseks täna ja tulevikus (Lauri Tammiste, juhatuse liige)
- Keskkonnatoetused maksu-, riigiabi- ja riigihangete õiguse prismas (Mirjam Vili, vandeadvokaat keskkonnaõiguse valdkonnas, advokaadibüroo Glimstedt)
- Kuidas kasutada KredExi käendusi ja laene ettevõtete keskkonnaprojektide finantseerimiseks?(Mihhail Knut, Kredex)
- Norra-Eesti roheline koostöö (Anari Lilleoja, EAS)
- mõned edulood rahastusprogramme kasutanud ettevõtetelt
   * Innar Susi, Toom Tekstiil AS
   * Katren Sellik, Repo Vabrikud AS
   * Carl Piht, Green Marine AS
Orienteeruv lõpp kell 14.00-14.20

SEMINAR on eelregistreerunutele TASUTA!   
Eelregistreerimine on kindlasti vajalik!
  Registreerumise tähtaeg on 04. november 2013.a

REGISTREERUMINE ON LÕPPENUD!

NB! Juhul kui registreerunud osaleja seminarile kohale ei tule, esitatakse arve registreerunu osas juba tehtud kulude (materjalid ja toitlustus, k.a lõunapaus) katmiseks summas 20 eurot+km


Tähelepanu!
Euroopa Komisjoni poolt algatatud projektide raames pakub Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tekstiili-, keemia-, paberi-, papi-, paberitoodete-, elektroonika-, ehitusmaterjalide- ja toiduainetööstuses ning jäätmekäitluse- ja ehitussektorites tegutsevatele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele võimalust teostada energiasäästu ja süsteemikindluse tagamiseks TASUTA kiirseire energiaauditit. Kasutage võimalust ja laske ekspertidel oma ettevõtte energiakasutus tasuta üle vaadata. Huvist saate teatada seminarile registreerudes või allpool olevale kontaktisikule sellest teada andes.
 


Lisainformatsioon:
Kristy Tättar
Teenuste osakonna projektijuht
Tel: 6040093
E-post: kristy at koda dot ee kristy at koda dot ee kristy at koda dot ee


Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kutsub Eesti ettevõtteid osalema Euroopa Komisjoni poolt algatatud ja rahastatud neljas keskkonnaprojektis, et ekspertide nõustamisel ja kaasabil tõsta erinevate sektorite ettevõtjate keskkonnateadlikkust. Projektide PRISM (ehitusettevõtjad ja ehitusmaterjalide tootjad), BEBB (toiduainetööstus ja jäätmekäitlus), EEN-PACT (tekstiili- ja keemiatööstus) ja EURESP PLUS (paberi-, papi-, paberitoodete- ja elektroonikatööstus) lõppeesmärgiks on läbi seminaride ja konsultantidega kohtumiste kaudu jõuda ettevõtte tegevusega kaasnevate negatiivsete keskkonnamõjude vähendamiseni ning sellest tingitud kulude kokkuhoiuni. Samuti soovitakse kaasa aidata ettevõtete rahvusvahelistumisele ja edukamale välishangetel osalemisele. Nimetatud sektorite ettevõtjaile pakub kaubanduskoda koostöös oma keskkonnakonsultantidest koostööpartneritega tasuta konsultatsiooni võimalust.
Detailsem informatsioon nimetatud projektide kohta on leitav siin