Noore ettevõtja preemia 2015

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas 8. oktoobri hilisõhtul toimunud Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal välja noore ettevõtja 2015, kelleks on Indrek Ulst, ettevõttest Mooncascade OÜ. Konkursil kandideeris 21 ettevõtlikku inimest ning nominendid olid lisaks Indrek Ulstile Siim Nellis ettevõttest Huum ja Alissa Vassilkova ettevõttest Alfred &Partners.

„Mul on hea meel, et esimese noore ettevõtja preemia saab just Indrek Ulst, kes lisaks kiirele käibekasvule ja oma firmas töökohtade loomisele, on leidnud tahtmist ja aega olla mentor teistele noortele ettevõtjatele mitte ainult Eestis vaid Euroopas laiemalt,” ütles president Toomas Hendrik Ilves.

Indrek Ulst sõnas preemiat vastu võttes, et sattus ettevõtlusesse tänu juhuste kokkulangemisele. „Mooncascade’i asutajad said kokku juba 2008. aastal ühe Eesti iduettevõtte arendusmeeskonnas. Soovisime midagi uut proovida, vaadata, kas ilma investorite ja igasuguse algkapitalita on võimalik midagi nullist üles ehitada,“ rääkis Ulst.

„Kõigile alustavaile ettevõtjaile soovitan järjepidevust ja usku oma ettevõtmistesse ning oskust nautida kogu ettevõtte käivitamise protsessi. 2009. aasta alustades oli meie esimeseks kontoriks kaks tuba ühe kaasasutaja vanaema Tartu Annelinna korterist. Praeguseks, kui meil on tööl ligi 60 inimest ja korralikud kontorid nii Tartus kui Tallinnas, on neid aegu tore meenutada ja ma ei vahetaks seda kogemust mitte millegi vastu,“ ütles Ulst.

Noore ettevõtja preemia konkursi žürii tõstis esile Indreku panust nii oma ettevõtte arendamisel kui kogukonda panustamisel. Mooncascade on üks Eesti suurimaid mobiilirakenduse arendusteenust pakkuvaid ettevõtteid. Ettevõte kasvab kiiresti ning kolmandik 2014. aasta kogukäibest eksporditi. Kaasaegsete tehnoloogiate propageerijana on Indrek Ulst jaganud oma kogemusi alustavate ettevõtjatega, olles meeskondade mentoriks mitmetel Garage48 üritustel ja Euroopa Innovatsiooni Akadeemia programmis. Vastutustundliku ettevõttena panustab Mooncascade oma töötajate heasse tervisesse, hoiab kontorid võimalikult paberivabad ning teeb annetusi heategevuseks.

Žürii koosseisu kuulusid Vabariigi Presidendi sisenõunik Heli Suvi, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Estravel AS juht Anne Samlik, Swedbanki ettevõtetepanganduse juht Heiki Raadik, Swedbanki äripanganduse osakonna juht Aira Nigul-Lepp.

Tänavu esimest korda välja antud noore ettevõtja preemia asutasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank. Algatust toetab president Toomas Hendrik Ilves. Preemia on mõeldud kuni 30-aastasele Eesti ettevõtjale kohaliku ettevõtluse edendamise ja väljapaistva tegevuse eest. Preemia suurus on 5 000 eurot ning seda rahastab Swedbank. Preemiat on kavas hakata välja andma kord aastas.Esmakordselt kuulutavad Swedbank ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda välja noore ettevõtja preemia suuruses 5 000 eurot. Preemia annab üle Eesti Vabariigi president 8. oktoobril toimuval Eesti parimate ettevõtete galal.

„Usun sellesse, et ettevõtlikkus ja ettevõtlus on jõud, mis viib elu Eestis edasi,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves preemia algatust tunnustades. „Näeme igapäevaselt, kuidas just uue põlvkonna ettevõtjate mõtte- ja tegutsemisjulgus lahendab probleeme uuel viisil. Mitmekesisest, ärksast ja mõistagi sotsiaalselt vastutustundlikust ettevõtlusmaastikust võidavad kõik – nii ettevõtjad ise kui terve kogukond.“

Noore ettevõtja preemia on mõeldud kuni 30-aastasele Eesti ettevõtjale kohaliku ettevõtluse edendamise ja väljapaistva tegevuse eest. Oma kandidatuuri eripreemiale võivad esitada hiljemalt 18. septembril ettevõtjad ise või nende töötajad, kliendid, erialaorganisatsioonid jt.

„Swedbank on juba aastaid toetanud ettevõtluse edendamist Eestis ning selle lahutamatuks osaks on pöörata tähelepanu noorte ettevõtlikkuse kasvule. Asutasime noore ettevõtja preemia, et tunnustada ja esile tõsta noorte ning tugevate ettevõtjate pealekasvu,“ sõnas Swedbank Eesti juht Robert Kitt.

Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles, et ettevõtlikke inimesi võiks Eestis olla oluliselt rohkem, kuna Eesti tulevik just sellistest inimestest sõltub. Mida rohkem ettevõtlikke inimesi, seda tugevam on meie riik. Tean omast käest, et ettevõtlus võib oma loomult olla vägagi emotsionaalne, mistõttu noorte tegijate tunnustamine ja nende motiveerimine on äärmiselt tähtis. Loodetavasti annab see preemia tuule tiibadesse uutele tegijatele meie ettevõtlusmaastikul, kelle käekäigule saame hakata kaasa elama.

Preemia kandidaatideks võib esitada Eestis registreeritud ettevõtte omanikke ja juhte, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel ning kelle ettevõttel on silmapaistvad tulemused võrreldes sama sektori teiste ettevõtjatega ja seda tänu innovatsioonile tootes, teenuses või tehnoloogia kasutamises või klienditeeninduses ning kes juba ekspordib või kel on ekspordipotentsiaal.

Kandideerimiseks tuleb 18. septembriks saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile konkurss at koda dot ee ankeet ja motivatsioonikiri.

Swedbanki ja Kaubanduskoja poolt asutatud preemiat on kavas hakata välja andma igal aastal ning seda rahastab Swedbank Eesti AS. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib preemia saaja nende organisatsioonide esindajatest koosnev komisjon.

Täida ankeet »

Tutvu konkursi statuudiga »


Lisainfo:
Maarja Loorents
Kaubanduskoja kommunikatsioonijuht
Tel 604 00 65
maarja at koda dot ee