Aasta nooreks ettevõtjaks sai Taxify tegevjuht Markus Villig

13. oktoobril tunnustati pidulikul auhinnagalal järjekordselt Eesti parimaid ettevõtteid. Noore ettevõtja preemia 5000 eurot pälvis sel aastal Markus Villig, kes on transporditeenust pakkuva ettevõtte Taxify OÜ asutaja ja tegevjuht. Preemia andis üle president Kersti Kaljulaid.

„Tänased noored ei taha enam "olla rakkes". Nad ei otsi tööturult lihtsalt rakendust. Nad tahavad, et haridus ja nutikus annaks neile vabaduse. Kõige vahvam on hakata leiutajaks. Meil on tarvis kõigest nii pool miljonit leiutajat, sellist nagu Taxify ja teised sarnased. Nemad loovad vabadust - muuhulgas ka tarbijatele. Neid ei piira aeg, koht ega vanad harjumused", lausus president Kersti Kaljulaid auhinda üle andes.

Swedbanki juht Robert Kitt tunnustas tänavuaastase konkursi silmapaistvalt kõrget taset. „Ettevõtluses läbilöömiseks vajalikud teadmised ei piirdu vaid omandatud eriala või ärijuhtimise teooriaga. Vaja on mitmekülgset komplekti oskustest, lisaks adekvaatset enese-peegeldust ja õiget suhtumist,“ ütles Kitt. „Lootustandev oli näha, et suurel hulgal noore ettevõtja preemiale kandideerijaist oli see komplekt olemas.“

Paljud konkursil osalenud ettevõtjad tegelesid Kitti sõnul probleemidega täiesti uuel tasemel: „Uued nutikad veebilahendused ja äpid suhestuvad klientidega täiesti uuel kombel ning esitavad kõva väljakutse traditsioonilistele ärimudelitele – nagu näiteks Taxify transporditeenuses. Vanadel tegijatel on uutelt nii mõndagi õppida.“

Kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts tõdes samuti, et tänavuste kandidaatide hulgast võitja valimine oli keeruline. „Noore ettevõtja preemia konkursi eesmärk ongi leida üles need ettevõtlikud ja tublid noored, kes aitavad Eesti majanduskeskkonda arendada ja väärivad seetõttu ka tunnustamist,“ ütles Palts. „Tänavune konkurss tõestas, et Eestis on väga palju ettevõtlikke noori, kes on oma tugevustega juba praegu suutnud endale sillutada kindla põhja ettevõtluses. Loodame siiralt, et tunnustuse saamine motiveerib nii neid endid kui ka teisi noori ettevõtjaid mõtlema veelgi suuremalt ja pingutama veelgi rohkem.“

Markus Villig on 22-aastane ettevõtlik noormees, kes on kolme aastaga suutnud luua ja laiendada Taxify väikesest Eesti start-upist edukaks platvormiks rohkem kui 10 riigis. Ja kindlasti ei peatu areng sellega. Markus on ka aktiivne ettevõtluse edendaja ühiskonnas. Ta osaleb igal võimalusel nii koolinoortele kui kogenud ettevõtjatele mõeldud koolitustel, innustades inimesi oma kogemustega.

Noore ettevõtja preemia nominendid lisaks Markus Villigule olid Barking OÜ tegevjuht Kustas Kõiv ja kaksikutest ettevõtte omanikud Ivar ja Janar Merilo ThorGate Management OÜst.

Žüriis osalesid kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Swedbanki ettevõtete panganduse juht Heiki Raadik, Eesti Vabariigi presidendi sisenõunik Heli Suvi, Estraveli tegevjuht Anne Samlik ning eelmise aasta noore ettevõtja preemia laureaat ja ettevõtte Mooncascade OÜ tegevjuht Indrek Ulst.

Swedbank ASi välja pandud 5000 euro suurune preemia anti välja juba teist korda. Konkurssi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank AS ning algatust on toetanud ka Toomas Hendrik Ilves.

Loe artiklit aasta noorest ettevõtjast!

Noore ettevõtja preemia

Mis on noore ettevõtja preemia?
Tegu on konkursiga, millega otsitakse noort ja tegusat firma omanikku või juhti, kelle tegevus on olnud silmapaistev ja innovaatiline. Aasta nooreks ettevõtjaks valitu saab kuhjaga au ja kuulsust ning kõige tipuks Swedbankilt 5000 eurot preemiat.

Kes saavad preemiale kandideerida?
Kandideerida saavad kõik kuni 30-aastased Eestis registreeritud ettevõtte omanikud ja/või juhid, kelle tegevus on olnud silmapaistev, kes kasutanud oma ettevõtluses innovaatilisi lahendusi ja juba ekspordib või plaanib seda tegema hakata.
Lisaks saavad kandidaadi esitada kõik (kolleeg, erialaorganisatsioon, koostööpartner, klient jne), kes teavad mõnda eelnimetatud kriteeriumitele vastavat inimest.

Miks kandideerida?
Eelmise aasta preemia võitja Indrek Ulst, ettevõttest Mooncascade julgustab noori ettevõtjaid kindlasti konkursist osa võtma. „Konkursil osalemine on olnud fantastiline. Tänu sellele saime palju meediakajastust ja tuntust. Lisaks tõstis see ettevõttes tiimimoraali ja ühtsustunnet - ajame ikkagi asja, mida Eesti president on tunnustanud ning märkimist leidnud,“ ütles ta. Indreku esitasid preemia kandidaadiks tema toredad kolleegid ja ettevõtte kaasasutajad. „Minu jaoks oli see siiras üllatus ja tekitas sooja tunde, et minu tegemisi Mooncascade´is hinnatakse,“ oli Ulst tänulik.

Kuidas kandideerida?
Kandideerimiseks tuleb täita vastav ankeet ja see tuleb koos motivatsioonikirja ja soovituskirjaga saata digiallkirjastatult e-posti aadressile konkurss at koda dot ee.

Millal konkurss toimub?
2016. aastal saab preemiale kandideerida 9. septembrini. Võitja kuulutatakse välja 13. oktoobril Eesti ettevõtlusauhindade galal.

Kes valivad võitja?
Võitja valib välja kuueliikmeline komisjon, mis koosneb kaubandus-tööstuskoja, Swedbanki ja presidendi kantselei esindajatest ning ettevõtjatest.

Tutvu noore ettevõtja preemia statuudiga »

Ankeet kandideerimiseks »

Lisainfo:
Epp Joala
Kaubanduskoja kommunikatsioonijuht
Tel 604 00 65
epp at koda dot ee