Eesti Kaubandus-Tööstuskoda osaleb projektis BENCH (Beneficial Business Relations between the Central Baltic Region and China)

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda osaleb projektis BENCH (Beneficial Business Relations between the Central Baltic Region and China). Projektis osalevad 9 organisatsiooni nii Rootsist, Soomest kui ka Eestist. Juhtpartneriks on Östergötlandi Maavalitsus Rootsis. Eestist osalevad Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Projekt keskendub põhiliselt kolmele valdkonnale:

  • Hiina suunal ettevõtjate koostöö soodustamine (koolitused, ärivisiit Hiinasse, olemasolevate kogemuste analüüs)
  • Hiina investeeringute jõudmise toetamine käesolevas projektis osalevatesse piirkondadesse (sealhulgas aktiivne piirkonna turundamine Hiinas, investeerimisvõimaluste ja Hiina investorite selekteerimine)
  • Hiina delegatsioonide vastuvõtmiste korraldamine (kaardistatakse ettevõtjate Hiina suunaline huvi ja BENCH projektis osaleva piirkonna tugevused )

BENCH projekti raames koostatud Hiina käsiraamat "BENCH handbook for SME Managers“ ettevõtte juhtidele »

Hiinlastele siinset regiooni tutvustav presentatsioon: Business Opoortunitites in the Nordic Region


Projekt rahastatakse EL Kesk-Läänemere Programmist.

Projekti koduleht asub siin

2012.a märtsis korraldas BENCHi projekt visiidi Hiina. Visiidist võttis osa üksteist ettevõtet Eestist, Soomest ja Rootsist koos ametlike delegaatidega igalt maalt. Allpool videoülevaade visiidist.


 

              

 

 


 

 

Käivitus eestimaalastest Aasia eksperte koondav andmebaas

Kävitunud on Aasiaga Seotud Eesti Inimeste Andmebaas ehk ASIA, mis koondab mõne Aasia riigiga seotud oskusteavet omavaid eestimaalasi. Andmebaasiga on tänaseks liitunud ligi 50 inimest.

Andmebaasi eesmärgiks on Eesti ettevõtete ja organisatsioonide jaoks teha lihtsamaks Aasia teemalist oskusteavet omavate eestimaalaste ülesleidmise ning anda Eesti Aasia spetsialistidele võimalus oma teadmiste või oskuste rakendamiseks.

Andmebaas on avalik ja seda saavad tasuta kasutada kõik avaliku- ja erasektori organisatsioonid ning eraisikud, kel huvi või vajadus Aasia teemalise info või nõuande järele.

ASIA andmebaas asub aadressil aasiamoodul.ee/asia

ASIA andmebaas on Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ühise õppemooduli „Aasia ühiskonnad, majandus ja poliitika“ mittetulunduslik arendusprojekt.

Lisainfo:
Urmas Pappel
ASIA juhatuse liige
E-mail: urmas dot pappel at asia dot ee