Kaubanduskoja aumärgid

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja aumärk on Kaubanduskoja poolne Kaubanduskoja põhikirja artiklis 11 ettenähtud austus-, tunnustus- või tänuavaldus, mis antakse Eesti Vabariigi või välisriigi kodanikule eriliste teenete eest Kaubanduskoja ja/või Eesti majanduse arengule kaasaaitamisel.

Need austus- ja tänuavaldused anti esmakordselt välja 1999. aastal.

Aumärgil on kolm klassi:

 • Esimese klassi Aumärk antakse Eesti Vabariigi või välisriigi kodanikule eriti silmapaistvate teenete eest Koja ja/või Eesti majanduse arendamisel. Esimese klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele või ettevõtjale.
  I klassi aumärgi saajad »
   
 • Teise klassi Aumärk antakse Eesti Vabariigi või välisriigi kodanikule silmapaistvate teenete eest Koja ja/või Eesti majanduse arendamisel. Teise klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele, ettevõtjale või ettevõtte tegevjuhile.
  II klassi aumärgi saajad
  »
   
 • Kolmanda klassi Aumärk antakse Eesti Vabariigi või välisriigi kodanikule silmapaistvate teenete eest Koja ja/või Eesti majanduse arendamisel. Kolmanda klassi aumärki saab anda kõrgele riigitegelasele, ettevõtjale, ettevõtte tegevjuhile või Koja tegevpersonali esindajale.
  III klassi aumärgi saajad
  »

Aumärgi ja tunnistuse kätteandmine toimub pidulikult iga-aastasel Kaubanduskoja liikmete üldkogul või Kaubanduskoja kevadballil.

Läbi aastate välja antud aumärgid on austus- ja tunnustusavaldus inimestele, kes on mänginud olulist rolli Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamisel ning kelle isiklikke saavutusi ettevõtluses saab seada eeskujuks.