Asekantsler Reinart: Eesti ja Lõuna-Aafrika Vabariigi koostööks leidub enim võimalusi IKT valdkonnas

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart on koos äridelegatsiooniga visiidil Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus ta kohtus täna LAVi väikeettevõtluse arendamise ministri Lindiwe Zuluga.

Asekantsler Reinart ja väikeettevõtluse arendamise minister Zulu olid kohtumisel ühte meelt, et mõlema riigi suhetes on enim potentsiaali just majandussidemete edendamisel. „Võimalusi Eesti ja LAV koostööks leidub ennekõike IKT valdkonnas, perspektiivi on ka teadus-arenduskoostöös, turisminduses ning teenuste sektoris laiemalt,“ sõnas Reinart.

Kohtumisel arutati ka sel sügisel Abidjanis toimuvat Euroopa Liidu ja Aafrika tippkohtumist, kus Eestil on EL eesistujana oluline roll innovatsiooni ja digitaalmajanduse esiletõstmisel. „Eestil on jagada palju kogemusi e-lahenduste kasutamisel, mis aitavad muuta valitsemist ja ühiskonna toimimist tõhusamaks ning tagavad ka teenuste parema kvaliteedi,“ rõhutas Reinart.

Kohtumise järel osalesid asekantsler Reinart ja LAVi väikeettevõtluse arendamise minister Zulu ka ärifoorumil, mille raames kirjutasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LAVi kaubandustööstuskoda alla omavahelisele koostöölepingule. Reinart edastas minister Zulule ka kutse osalemaks novembris Tallinnas toimuval idufirmade tippkohtumisel Startup Nations Summit.

Fotod: www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157680701860291